Кожне людське життя – її неповторне відображення у дзеркалі світобудови. Як воно прожите, якою фарбою ляже у загальну палітру картини світу, залежіть велич та гармонія вселенського полотна. Всі ми у цьому світі перехожі. Але одні в ньому невиразно безслідні, інші – перетворюють його. із книги «Юрій Шкодовський»
Велика відповідальність та особливість професії архітектора полягає у тому, що твори архітекторів живуть навіть після життя їх авторів. Це наче їх діти. Сьогодні, поспішаючи на роботу, ми проходимо повз будівель, що були запроєктовані Ю. Шкодовським, як видатним архітектором. Гуляючи Харковом, ми йдемо вулицями та площами, створеними Ю. Шкодовським, як досвідченим містобудівельником та урбаністом. Буваючи на виставках, ми насолоджуємося картинами, написаними Ю. Шкодовським, як талановитим живописцем та графіком. Та найголовніше – ми живемо в оточенні покоління, вихованим Ю. Шкодовським, як мудрим викладачем. Для Катерини Чечельницької Юрій Михайлович став вчителем не лише в університеті. Він став її вчителем у великому сенсі життя.
Шкодовський Юрій Михайлович (1947–2020) доктор архітектури, професор, народний архітектор України, академік Української академії архітектури, почесний громадянин Харківської області, лауреат Державної премії України в галузі архітектури.
- голова правління Харківської обласної спілки Національного союзу архітекторів України (1990–2002)
- керівник Творчої архітектурної майстерні «Ю. Шкодовський»
- головний архітектор м. Харків (1994–2001)
- начальник управління містобудування та архітектури Головного управління міського господарства Харківської міської ради (1998–2001)
- начальник управління містобудування та архітектури Харківської обласної державної адміністрації (2001–2008)
- завідувач кафедри Урбаністики ХДТУБА (1998–2008)
- ректор Харківського національного університету будівництва та архітектури (2008–2019)