vitchenco obkladynka   Викладачі кафедри містобудування продовжують брати активну участь у міждисциплінарних наукових семінарах, які служать  дискусійними майданчиками для обміну результатами наукових пошуків між викладачами різних навчальних закладів та співробітниками наукових установ України,  підвищують освітній рівень студентів, які також присутні на цих заходах.  Вже вдруге таким  майданчиком для викладачів кафедри містобудування ХНУМГ ім. О. М. Бекетова став Центр українських студій ім. Д. І. Багалія Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна.  

    12 жовтня 2016 р. у Центрі українських студій ім. Д. І. Багалія відбувся  науковий семінар «Стефан Таранушенко і пам’ятко­охоронна справа на Харківщині», присвячений 40-м роковинам від тієї дати, коли видатний український мистецтвознавець та історик архітектури відійшов у вічність. У роботі семінару взяли участь історики, памяткоохоронці, архітектори-реставратори,  викладачі та студенти Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна, Харківського національного педагогічного університету ім. Г. С. Сковороди, Харківського національного університету будівництва та архітектури, працівники відділу охорони культурної спадщини Харківської обласної державної адміністрації.

    Харківський національний університет міського господарства ім. О. М. Бекетова представляв старший викладач кафедри містобудування Денис Миколайович Вітченко, який взяв активну участь в обговоренні основної доповіді молодого історика Олександра Новака. Також в ході семінару відбулася презентація нових перевидань праць С. А. Таранушенка до підготовки яких також долучився Д. М. Вітченко.  

    Стефан Андрійович Таранушенко (1889–1976) був невтомним дослідником сакральної архітектури Лівобережної України. Як виглядали дерев’яні храми Слобожанщини, зруйновані у часи «войовничого атеїзму», ми знаємо завдяки його рисункам, кресленням, фотографіям та описам. Головною справою життя Стефана Таранушенка стала  монографія «Дерев’яна монументальна  архітектура Лівобережної України», також широко відомі його праці «Старі хати Харкова», «Покровський собор у Харкові» та інші.       

      Участь представника кафедри містобудування ХНУМГ ім. О. М. Бекетова в семінарі обумовлена актуалізацією проблеми втрати національної та регіональної ідентичності в архітектурі України. Для опрацювання нових підходів із збереження локального різноманіття архітектури необхідне висвітлення творчого доробку піонерів справи охорони пам’яток культурної спадщини в Україні та Стефана Таранушенка,  як видатного дослідника українського традиційної архітектури та пам’яткоохоронця.

 

vitchenko dereviana arhitectura 

vitchenko dereviana arhitectura 2
Кафедра у соцмережах

kname.jpg Facebook.png inct.jpeg Logo_Youtube.svg.png

Контактна інформація

1 61002, Україна, м. Харків, вул. Маршала Бажанова, 17

2 305 (корпус АРХ, 3 поверх)

3  Режим роботи: с 8.15 до 17.00
4 Перерва: з 13.00 до 13.45
6+38 (057) 707-32-52
7 https://grado.kname.edu.ua
8 grado@kname.edu.ua

 Партнери 

logo_ru.png

 Безымянный.jpg

парпарпар.jpg

 Розклад дзвінків

1 пара:  8-30 - 10-05

2 пара: 10-15 - 11-50

3 пара: 12-35 - 14-10

4 пара: 14-20 - 15-55

5 пара: 16-05 - 17-40

6 пара: 17-50 - 19-25 

На сайті 717 гостей та користувачі відсутні