25 березня 2016 р. у відділі «Україніка» ім. Т. Г. Шевченка Харківської Державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка відбулися краєзнавчі читання «Сергій Прокопович Тимошенко – творець харківського архітектурного модерну».

тимошенко

В рамках угоди про співробітництво між Державною науковою бібліотекою ім. В.Г. Короленка та Харківським національним університетом міського господарства ім. О.М. Бекетова у читаннях взяв участь старший викладач кафедри містобудування університету Денис Миколайович Вітченко. У своїй доповіді «Харківський період життя та творчості Сергія Тимошенка» Д. М. Вітченко висвітлив архітектурний доробок С. П. Тимошенка у Харкові. С. П. Тимошенко – український архітектор, інженер, громадський й політичний діяч першої половини ХХ ст., в 1909 – 1918 рр. жив та працював у Харкові, де збереглися 11 будівель зведених за його проектами. Митець залишив багату творчу спадщину, але на довгі десятиліття був незаслужено забутий на своїй батьківщині. Найбільш висвітленим є період життя та творчості митця 1920–40-х рр., залишаючи харківські роки діяльності у тіні. Мета краєзнавчих читань – приверне увагу до подальшого дослідження харківського періоду творчості видатного зодчого та політика.

ро1  т2

Сейчас 1707 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте