17 жовтня 2019 р. старший викладач кафедри містобудування Денис Миколайович Вітченко взяв участь у культурологічному заході під назвою «День млинів», що відбувся у Державній науковій архітектурно-будівельній бібліотеці ім. В.Г. Заболотного (м. Київ).

Цей захід став підсумковим для великого проекту «Видання «Українського млинологічного журналу», що побачив світ у паперовій та цифровій версіях і видання листівок «Вітряки України» з авторськими малюнками Олега Яриніча.

Цей проект отримав високу оцінку експертів і був підтриманий Українським культурним фондом. 19 серпня 2019 р. журнал був презентований на Симпозіумі Міжнародного млинологічного товариства TIMS у Берліні як внесок України у цю найбільшу в світі міжнародну конференцію з млинарства.

Презентація журналу в Україні відбулася у рамках комплексного заходу під назвою «День млинів», що тривав цілий день і включав зустріч авторів журналу, які з’їхалися з різних регіонів України, власне презентацію у формі міні-конференції, а також дві виставки – виставку дипломних робіт студентів архітектурного факультету КНУБА на тему вітряних млинів та виставку оригіналів малюнків О.В. Яриніча до листівок «Вітряки України».

У заході взяли участь архітектори, музейники, пам’яткознавці, історики, краєзнавці, етнографи, що небайдужі до української старовини, студентська молодь, представники ЗМІ.

День млинів пройшов на високому рівні, з позитивними емоціями та спілкуванням, за що гості дуже вдячні організаторам заходу Назару Лавріненку й Олені Крушинській, директору державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки ім. В.Г. Заболотного Галині Войцехівської та іншим працівникам цієї бібліотеки. Захід завершив виступ етногурту «Окраса».

У своєму виступі Д.М. Вітченко висвітлив ідею створення у Харківській області музею просто неба, де були б представлені зразки народної архітектури Слобожанщини, зокрема і млини, яка виникає з середини 1970-х років. Як місце для скансену двічі, у 1980 та 2001 рр., розглядалася територія музею, пов’язаного з останніми роками життя видатного українського філософа Г.С. Сковороди. Доповідач описав проект створення музею, розроблений у 2001 р. співробітниками Харківської філії інституту «Укрпроектреставрація» за участі архітекторів – викладачів ХДАМГ (нині ХНУМГ імені О.М. Бекетова), і причини, з яких він не був реалізований і до вирішення яких не зможе бути реалізований і в майбутньому. Також доповідач згадав історію досліджень дерев’яної архітектури в Харківської області, її дослідників, які вели викладацьку та наукову діяльністю на факультеті АДОМ Нашого Університету.
Повне відео заходу за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=gRqabWQLbk8&fbclid=IwAR2ZO_BoHE7QWMn_WS3vghND6UWIIB5B2sOrMs1PsFIU3gOXglguO53rVq0

72483570_2480971612018497_1476768446816452608_n.jpg72554967_2480971422018516_5650080579408887808_n.jpgIMG_9309.JPGIMG_9245.JPG

Сейчас 1126 гостей и ни одного зарегистрированного пользователя на сайте