21.04. 2018 в Університеті відбувся день «Відкритих дверей», де традиційно відбувається знайомство майбутніх абітурієнтів з нашим навчальним закладом, умовами вступу, особливостями навчання. До активного інформування молоді про професію архітектора та можливості її отримання на факультеті АДОМ залучилась і кафедра Містобудування разом з іншими кафедрами факультету.

dod   dod1

Доцент Л.С. Мартишова та завідуюча кафедрою професор І.В. Древаль розповідали старшокласникам про переваги навчання в ХНУМГ ім. О.М. Бекетова, відповідали на численні запитання. Особлива увага приділялась працевлаштуванню та можливостям починати професійну діяльність вже під час навчання на старших курсах. Доктор архітектури Древаль І.В. розповіла, що на кафедрі ведеться робота в цьому напрямку і вже є перші успіхи. Напрямок такої діяльності співпадає з перспективними планами Міністерства освіти України щодо впровадження дуальної освіти. Такий підхід до організації навчання вельми зацікавив майбутніх абітурієнтів.

День «Відкритих дверей» відбувся успішно. Талановита молодь вже готується до важливого життєвого кроку - вибору спеціальності. Гадаємо, що значна їх кількість залучиться до лав студенства ХНУМГ імені О.М.Бекетова.

media share 7  media share 9

Яркое событие состоялось 14 апреля 2018 года в Харьковском национальном университете городского хозяйства имени А. Н. Бекетова. Факультет Архитектуры дизайна и изобразительного искусства гостеприимно встречал будущих абитуриентов. Праздничный День открытых дверей огласила декан факультета Татьяна Дмитриевна Рыщенко. Она приветствовала гостей – старшеклассников, учащихся колледжей и их родителей – и пригласила подробнее ознакомиться с принципами обучения на факультете у информационно-экспозиционных стендов, общаясь с профессорско-преподавательским составом. В непринужденной атмосфере бесед с преподавателями-консультантами будущие зодчие и строители получали информацию о специфике обучения на трех архитектурных кафедрах и кафедрах зеленого строительства и городского хозяйства.

Украшением Дня открытых дверей стал творческий концерт, в котором проявился музыкальный, вокальный и театрально-пластический таланты студентов факультета АДИИ.

Тем, кто заинтересовался спецификой обучения градостроительной специальности дали исчерпывающие разъяснения доценты кафедры Градостроительства Соловьева О. С. и Мартышова Л.С., за плечами которых - опыт научно-педагогической деятельности – 31 год и – 22 года. В привлекательной форме они раскрыли преимущества комплексного подхода образования на кафедре, при котором студент получает навыки и умения проектирования как единичного здания (бакалавр), так и целых фрагментов городской среды с архитектурными ансамблями (магистр). Участницей обсуждения, наряду с ведущими преподавателями, стала одна из лучших студентов-магистров Донченко Ирина, что вызвало значительное оживление и интерес слушателей. Общение сопровождалось интересным видеофильмом, удобными уменьшенными копиями дипломных работ и двумя слайд-фильмами о работе кафедры, которые экспонировала кафедра Градостроительства.

 

media share 1  media share 4  

media share 10

Гордимся университетом.

Гордимся факультетом АДИИ.

nov1

На фото І.В. Древаль та учасники  раус-програми

Вирішення  проблем архітектурно-містобудівного формування комфортного міського середовища для усіх категорій населення благородне і складне завдання. Викладачі, аспіранти та студенти кафедри  містобудування приймають активну участь в даному  процесі. Вони не тільки займаються науковими дослідженнями, написанням наукових робіт, виконанням дипломних проектів, а й розробкою реальних та експериментальних проектів.

Так,  у 2014 – 2015 роках були реалізовані проектні пропозиції щодо адаптації вул. Сумської (Харків) до потреб маломобільних груп населення (Виконавці проекту проф. Древаль І.В., та студ. Хахаліна А. С.). Викладачі та студенти постійно приймають участь в семінарах та творчих зустрічах з питань безбарьєрної архітектури. Сьогодні декілька груп студентів, аспірантів та молодих архітекторів кафедри приймають участь в конкурсі «Місто без барьєрів», що завершиться виставкою проектів в нашому Університеті 26.12.2017 р.

Визнанням заслуг кафедри в спільній роботі з гуманізації міського середовища стало запрошення завідувачки кафедри  містобудування, доктора архітектури Древаль І.В. на урочисту церемонію вручення щорічної премії «Преодоление-2017», що відбулася 6.12. 2017 в Харкові, де були присутні громадські діячі, депутати, керівники міської  адміністрації. Мета церемонії, головним організатором якої є Шингарьова О.В., вице-президент обласної організації інвалідів «Креавіта» - підтримати людей з особливими потребами, розповісти про їх таланти. «Спілкування з учасниками  організаторами, гостями церемонії  породжує цікаві ідеї,  надихає на нові звершення» -  відмічає  Ірина Владиславівна.

 

Інші фото

nov2

 

Шингарьова О.В., головний організатор церемонії

 

nov3  nov4

Урочистий концерт та нагородження  номінантів

 

nov 2

 

Студенти та молоді архітектори  факультету АДОМ приймають участь в конкурсі «Місто без бар’єрів», що спрямований на виявлення кращих архітектурних рішень з адаптації об’єктів  культури м. Харкова  для потреб маломобільних груп населення.

На  його завершальному  етапі відбулася зустріч групи студентів, викладачів з головою обласної організації інвалідів «Креавіта» Шингарьовою Оленою Валерієвною, що є, безумовно,  головним ідеологом змагання.

Куратор конкурсу в нашому  університеті  проф. Древаль І.В. та студенти 4-го, 5-го та 6-го курсів доповіли про стан виконання конкурсного завдання.  Шингарьова О.В. відповіла на запитання, відмітила особливо важливі аспекти, що потребують відображення в роботах. В ході зустрічі були продемонстровані  цікаві  та корисні матеріали, що сприятимуть творчому пошуку, кращому вирішенню складних завдань – адаптації об’єктів  культури для потреб маломобільних груп населення.

 

   nov 22  nov 21

konf 1

Тема конференції, що відбулася 17 листопада  в нашому університеті,  - «Сучасні тенденції розвитку архітектури і містобудування» стала  своєрідним вектором, що спрямував  різноманіття тем представлених доповідей в єдине русло. В ході конференції її учасники мали можливість ознайомитись з цікавою інформацією, отримати відповіді на запитання, вступити в дискусію, або висловити своє ставлення до проблеми. 

  Значний інтерес викликали доповіді представників  кафедри містобудування.

Так,  зав. кафедрою, доктор архітектури Древаль І.В. представила доповідь на тему «Транспортно-комунікаційні простори сучасного міста: проблеми та тенденції їх архітектурно-містобудівного розвитку». Професор кафедри, доктор архітектури Шулик В.В. презентував цікаву роботу з архитектурно-містобудівної організації сервісних  центрів самоврятування та  пожежної безпеки, що мають з’явитись у найближчий час в Україні.

konf 2   konf 6  

 

  

konf 4

Старший викладач Вітченко Д.М. виступив з доповіддю, підготовленою сумісно зі студентом  6-го к. Сєлєзньовим Є.І. на тему: «Історичне містобудівне середовище СМТ Золочів в аспекті реконструкції центру», доц. кафедри, директор ПромбудНДІ проекту Удовиченко О.С., ознайомив учасників конференції з результатами роботи над новим ДБН з містобудування.

konf 3   konf 5

 

 Студент 4-го к. Пидько М.О. (керів. Вітченко Д.М.)  доповів про реставраційне відтворення фортеці 1683 р. у СМТ  Золочів в аспекті рекреаційного використання. 

Усі учасники конференції відмітили її змістовність, важливість  як для подальшого розвитку науки, так і для виховання молодого покоління науковців.

konkurs 2017 7   konkurs 2017 3 

В Івано-Франківську за підтримки Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу 24-28 жовтня 2017 року відбувся огляд-конкурс дипломних проектів випускників архітектурних і дизайнерських вищих шкіл. Кафедра містобудування взяла активну участь в конкурсі, в якому найкращим дипломним проектам було присвоєно 6 дипломів І ступеня і 2 дипломи ІІ ступеня. Серед них були відзначені магістерські роботи в номінації містобудування:

  • - Махревич Вікторія Вікторівна. Керівники проф. Древаль Ірина Владиславівна, ст. викл. Трифонов Кирил Вадимович. Містобудівні принципи формування житлових кварталів в зоні реновації промислової території Харкова).
  • - Данченко Артур Юрійович. Керівник проф. Осиченко Галина Олексіївна. Прийоми формування житлових екокварталів  (на прикладі міста Харків).

G5                              G8

  • дипломна робота Шпаковича Владисклава Івановича. Керівники проф. Древаль Ірина Владиславівна та доц. Удовиченко Олександр Степанович. Концепція реконструкції Іванівського промислового району м. Харкова. була відзначена диплом найвищого рівня -  Гран-прі!

konkurs 2017  G 1

Також були нагороджені бакалаврські дипломні проекти в номінації громадські будівлі і споруди:

  • - Жагрін Станіслав Сергійович. Керівник доц. Коптєва Гелена Леонідівна. Народний театр  в місті Харків.
  • - Півень Денис Володимирович. Керівник доц. Коптєва Гелена Леонідівна. Торгово-діловий комплекс в місті Харків.
  • - Сидоров Андрій Валерійович. Керівник доц. Пономарьов Валерій Вікторовіч. Виставково-офісний комплекс по пер. Вірменському в місті Харків.
  • - Таміліна Поліна Григорівна. Керівник ст. викл. Вітченко Денис Миколайович. Культурно-освітній центр на вул. Гоголя в місті Харків.
  • - Мірошниченко Ірина Володимирівна. Керівник ст. викл. Вітченко Денис Миколайович. Готельно-ресторанний комплекс по вул. Мироносицькій у місті Харків.

konkurs 2017 1   konkurs 2017 2

Роботи Мірошніченко І.В. та Таміліної П.Г.

G6   G3   G2  G4  G7

Студентські роботи здобули вищої оцінки журі конкурсу, та були схвалені за впровадження середовищного та комплексного підходів в архітектурному проектуванні, збереженні та гуманізації існуючого міського середовища.

В програмі конкурсу також було проведено низку науково-методичних та науково-практичних семінарів та організовані екскурсії до національного заповідника «Давній Галич» та Манявського монастиря в Івано-Франківській області.

konkurs 2017 4  konkurs 2017 5  konkurs 2017 6

Давній Галич

konkurs 2017 9   konkurs 2017 8

Манявський монастир

Mobilnost  Mobilnost 2

Гуманизация городской среды - важная и благородная задача, которую решают архитекторы. Общественная организация инвалидов «Креавита» при поддержке Комитета обеспечения доступности маломобильных групп населения к объектам социальной и инженерно-транспортной инфраструктуры города Харькова и Управления инвестиционного развития и имиджевых проектов Департамента по делам семьи, молодежи и спорта Харьковского городского совета объявила конкурс работ  молодых архитекторов «Город Без Барьеров».

 Конкурс проводится с целью выявления новых подходов, демонстрирующих возможные архитектурно-конструктивные, дизайнерские, средовые решения и современные технологии создания доступной среды жизнедеятельности для маломобильных групп населения.  Предметом конкурса стали культурные учреждения, расположенные на территории города Харькова: музеи, театры, галереи, выставочные залы, еще недоступные для всех категорий горожан. 

 Студенты и аспиранты кафедры градостроительства активно откликнулись на приглашение принять участи в конкурсе. Это Орел Диана, Костина Катя, Глущенко Кристина, Ярова Валерия, Хахалина Анна, Губина Маша. Пожелаем им творческих свершений и успехов в работе над проектами!

Page 1 of 3

We have 717 guests and no members online